Vă mulțumesc părinții mei de toate, Căci m-ați adus pe lume cu mult drag, Încredințându-mă cu gingășie Pe brațul sfânt al Celui Preaînalt.
Refren 1
/:La patul meu când boala mă-ncercase La Cel de sus cu lacrimi v-ați rugat, Să nu mă ia din viață, să mă lase, Iar Dumnezeu din cer v-a ascultat. :/
Strofă 2
De multe ori răsună glasul vostru, În gândul meu și azi îl aud cu drag, A voastre rugăciuni străbat văzduhul Când prin credință ați îngenuncheat.
Refren 2
/:Când sufăr eu, voi suferiți cu mine. Chiar dacă sunt departe de cămin, Vă port în inimă și-n rugăciune, Adeseori de dor, plâng și suspin. :/
Strofă 3
Mă rog lui Dumnezeu ca să vă țină Cu sănătate sub un cer senin, Vă mulțumesc din inimă curată Că-mi sunteți mângâiere și alin.
Refren 3
/:Îl rog pe Domnul să aducă ziua Când toți cei dragi acasă vom sosi, Părinții mei, surorile și frații, În Paradis să fim în veșnicii. :/
Strofă 1
Vă mulțumesc părinții mei de toate, Căci m-ați adus pe lume cu mult drag, Încredințându-mă cu gingășie Pe brațul sfânt al Celui Preaînalt.
Refren 1
/:La patul meu când boala mă-ncercase La Cel de sus cu lacrimi v-ați rugat, Să nu mă ia din viață, să mă lase, Iar Dumnezeu din cer v-a ascultat. :/
Strofă 2
De multe ori răsună glasul vostru, În gândul meu și azi îl aud cu drag, A voastre rugăciuni străbat văzduhul Când prin credință ați îngenuncheat.
Refren 2
/:Când sufăr eu, voi suferiți cu mine. Chiar dacă sunt departe de cămin, Vă port în inimă și-n rugăciune, Adeseori de dor, plâng și suspin. :/
Strofă 3
Mă rog lui Dumnezeu ca să vă țină Cu sănătate sub un cer senin, Vă mulțumesc din inimă curată Că-mi sunteți mângâiere și alin.
Refren 3
/:Îl rog pe Domnul să aducă ziua Când toți cei dragi acasă vom sosi, Părinții mei, surorile și frații, În Paradis să fim în veșnicii. :/
1 / 1▲
1. Vă mulțumesc părinții mei de toate,
Căci m-ați adus pe lume cu mult drag,
Încredințându-mă cu gingășie
Pe brațul sfânt al Celui Preaînalt.
R1: /:La patul meu când boala mă-ncercase
La Cel de sus cu lacrimi v-ați rugat,
Să nu mă ia din viață, să mă lase,
Iar Dumnezeu din cer v-a ascultat. :/
2. De multe ori răsună glasul vostru,
În gândul meu și azi îl aud cu drag,
A voastre rugăciuni străbat văzduhul
Când prin credință ați îngenuncheat.
R2: /:Când sufăr eu, voi suferiți cu mine.
Chiar dacă sunt departe de cămin,
Vă port în inimă și-n rugăciune,
Adeseori de dor, plâng și suspin. :/
3. Mă rog lui Dumnezeu ca să vă țină
Cu sănătate sub un cer senin,
Vă mulțumesc din inimă curată
Că-mi sunteți mângâiere și alin.
R3: /:Îl rog pe Domnul să aducă ziua
Când toți cei dragi acasă vom sosi,
Părinții mei, surorile și frații,
În Paradis să fim în veșnicii. :/
Romani 2:1Aşadar, omule, oricine ai fi tu care judeci pe altul, nu te poţi dezvinovăţi, căci prin faptul că judeci pe altul, te osândeşti singur, fiindcă tu, care judeci pe altul, faci aceleaşi lucruri.