De ce nu vezi că bunătatea Lui Te-ndeamnă azi la pocăință? De ce amâni chemarea Domnului? De ce mai stai în neputință?
Refren
/:O, lasă azi această lume păcătoasă! De tot ce faci, vei da odată socoteală! O, vino azi, împacă-te cu Creatorul! Să fii salvat și-n veșnicii să fii cu Domnul! :/
Strofă 2
De-atâtea ori pe nume te-a chemat, De ani la rând cu drag te-așteaptă. El Și-a dat viața ca să fii iertat, Să nu mai rătăcești prin ceață.
Strofă 3
Când singur tu te simți și părăsit, El a rămas mereu cu tine. De grijă ți-a purtat, te-a ocrotit, Dar tu ai stat pe căi străine.
Strofă 4
Când viața-aceasta se va termina, Unde vei fi în nemurire? Raiul sau iadul te vor aștepta? Acolo vei fi o veșnicie!
Strofă 1
De ce nu vezi că bunătatea Lui Te-ndeamnă azi la pocăință? De ce amâni chemarea Domnului? De ce mai stai în neputință?
Refren
/:O, lasă azi această lume păcătoasă! De tot ce faci, vei da odată socoteală! O, vino azi, împacă-te cu Creatorul! Să fii salvat și-n veșnicii să fii cu Domnul! :/
Strofă 2
De-atâtea ori pe nume te-a chemat, De ani la rând cu drag te-așteaptă. El Și-a dat viața ca să fii iertat, Să nu mai rătăcești prin ceață.
Strofă 3
Când singur tu te simți și părăsit, El a rămas mereu cu tine. De grijă ți-a purtat, te-a ocrotit, Dar tu ai stat pe căi străine.
Strofă 4
Când viața-aceasta se va termina, Unde vei fi în nemurire? Raiul sau iadul te vor aștepta? Acolo vei fi o veșnicie!
1 / 1▲
1. De ce nu vezi că bunătatea Lui
Te-ndeamnă azi la pocăință?
De ce amâni chemarea Domnului?
De ce mai stai în neputință?
R: /:O, lasă azi această lume păcătoasă!
De tot ce faci, vei da odată socoteală!
O, vino azi, împacă-te cu Creatorul!
Să fii salvat și-n veșnicii să fii cu Domnul! :/
2. De-atâtea ori pe nume te-a chemat,
De ani la rând cu drag te-așteaptă.
El Și-a dat viața ca să fii iertat,
Să nu mai rătăcești prin ceață.
3. Când singur tu te simți și părăsit,
El a rămas mereu cu tine.
De grijă ți-a purtat, te-a ocrotit,
Dar tu ai stat pe căi străine.
4. Când viața-aceasta se va termina,
Unde vei fi în nemurire?
Raiul sau iadul te vor aștepta?
Acolo vei fi o veșnicie!
Romani 2:1Aşadar, omule, oricine ai fi tu care judeci pe altul, nu te poţi dezvinovăţi, căci prin faptul că judeci pe altul, te osândeşti singur, fiindcă tu, care judeci pe altul, faci aceleaşi lucruri.