Mi-ai făcut atâta bine Dumnezeul meu iubit, Tot ce sunt, sunt doar prin Tine Tot ce am, mi-ai dăruit, Mulțumesc, că niciodată Singur, Tu nu m-ai lăsat, Ai păzit a mea viață /: Lângă mine ai vegheat :/
Refren
/:Mulțumesc, Ție Stăpâne Pentru bunătatea Ta, Nimeni, Doamne, nu-i ca Tine Glorie, Aleluia, Mulțumesc că a Ta-ndurare Se-nnoiește zi de zi, Ai la toate rezolvare Doar prin Tine voi birui :/
Strofă 2
Când eram în suferință Și cu lacrimi Te-am chemat, Mi-ai dat, Doamne, biruință Vindecare-n dar mi-ai dat, Sănătatea este harul Bunătatea cea de sus, Este mila, este darul /: Îndurare făr-apus :/
Strofă 3
Când cei răi loveau în mine Mă vorbeau de rău mereu, Au rămas toți de rușine Ai luptat în locul meu, N-am cuvinte, Doamne mare Să Îți mulțumesc deplin, Tu ești singura scăpare /: Ești dreptate și alin :/
Strofă 1
Mi-ai făcut atâta bine Dumnezeul meu iubit, Tot ce sunt, sunt doar prin Tine Tot ce am, mi-ai dăruit, Mulțumesc, că niciodată Singur, Tu nu m-ai lăsat, Ai păzit a mea viață /: Lângă mine ai vegheat :/
Refren
/:Mulțumesc, Ție Stăpâne Pentru bunătatea Ta, Nimeni, Doamne, nu-i ca Tine Glorie, Aleluia, Mulțumesc că a Ta-ndurare Se-nnoiește zi de zi, Ai la toate rezolvare Doar prin Tine voi birui :/
Strofă 2
Când eram în suferință Și cu lacrimi Te-am chemat, Mi-ai dat, Doamne, biruință Vindecare-n dar mi-ai dat, Sănătatea este harul Bunătatea cea de sus, Este mila, este darul /: Îndurare făr-apus :/
Strofă 3
Când cei răi loveau în mine Mă vorbeau de rău mereu, Au rămas toți de rușine Ai luptat în locul meu, N-am cuvinte, Doamne mare Să Îți mulțumesc deplin, Tu ești singura scăpare /: Ești dreptate și alin :/
1 / 1▲
1. Mi-ai făcut atâta bine
Dumnezeul meu iubit,
Tot ce sunt, sunt doar prin Tine
Tot ce am, mi-ai dăruit,
Mulțumesc, că niciodată
Singur, Tu nu m-ai lăsat,
Ai păzit a mea viață
/: Lângă mine ai vegheat :/
R: /:Mulțumesc, Ție Stăpâne
Pentru bunătatea Ta,
Nimeni, Doamne, nu-i ca Tine
Glorie, Aleluia,
Mulțumesc că a Ta-ndurare
Se-nnoiește zi de zi,
Ai la toate rezolvare
Doar prin Tine voi birui :/
2. Când eram în suferință
Și cu lacrimi Te-am chemat,
Mi-ai dat, Doamne, biruință
Vindecare-n dar mi-ai dat,
Sănătatea este harul
Bunătatea cea de sus,
Este mila, este darul
/: Îndurare făr-apus :/
3. Când cei răi loveau în mine
Mă vorbeau de rău mereu,
Au rămas toți de rușine
Ai luptat în locul meu,
N-am cuvinte, Doamne mare
Să Îți mulțumesc deplin,
Tu ești singura scăpare
/: Ești dreptate și alin :/
Romani 2:1Aşadar, omule, oricine ai fi tu care judeci pe altul, nu te poţi dezvinovăţi, căci prin faptul că judeci pe altul, te osândeşti singur, fiindcă tu, care judeci pe altul, faci aceleaşi lucruri.