De ce-i atâta răutate? De ce lumea-n păcat se zbate? De ce nu se caută dreptate? Pentru averi inima-ți bate!
Refren
/:Nu-ți strânge comori aici pe pământ Nu, nu căuta în vânt Toate se vor termina, urmează veșnicia ta Dar tu veghează ne-ncetat, nu vrei ca să fii uitat Toți împreună, lângă Domnul, vrem să fim :/ x2
Strofă 2
De ce dragostea dispare Și ura învinge-n nerăbdare Căci nu se va găsi scăpare În lucruri ce sunt pieritoare.
Strofă 3
Atunci, gândește-te o clipă Nu-ți trăi viața în risipă Ca pentru Domnul fă-le toate Și de pe cale nu te-abate.
Strofă 1
De ce-i atâta răutate? De ce lumea-n păcat se zbate? De ce nu se caută dreptate? Pentru averi inima-ți bate!
Refren
/:Nu-ți strânge comori aici pe pământ Nu, nu căuta în vânt Toate se vor termina, urmează veșnicia ta Dar tu veghează ne-ncetat, nu vrei ca să fii uitat Toți împreună, lângă Domnul, vrem să fim :/ x2
Strofă 2
De ce dragostea dispare Și ura învinge-n nerăbdare Căci nu se va găsi scăpare În lucruri ce sunt pieritoare.
Strofă 3
Atunci, gândește-te o clipă Nu-ți trăi viața în risipă Ca pentru Domnul fă-le toate Și de pe cale nu te-abate.
1 / 1▲
1. De ce-i atâta răutate?
De ce lumea-n păcat se zbate?
De ce nu se caută dreptate?
Pentru averi inima-ți bate!
R: /:Nu-ți strânge comori aici pe pământ
Nu, nu căuta în vânt
Toate se vor termina, urmează veșnicia ta
Dar tu veghează ne-ncetat, nu vrei ca să fii uitat
Toți împreună, lângă Domnul, vrem să fim :/ x2
2. De ce dragostea dispare
Și ura învinge-n nerăbdare
Căci nu se va găsi scăpare
În lucruri ce sunt pieritoare.
3. Atunci, gândește-te o clipă
Nu-ți trăi viața în risipă
Ca pentru Domnul fă-le toate
Și de pe cale nu te-abate.
Romani 2:1Aşadar, omule, oricine ai fi tu care judeci pe altul, nu te poţi dezvinovăţi, căci prin faptul că judeci pe altul, te osândeşti singur, fiindcă tu, care judeci pe altul, faci aceleaşi lucruri.