Dacă graiul mi-ar pieri, Doamne, tot Te voi slăvi! Dac-auzu-mi va-nceta, duhul meu Îţi va cânta!
Refren
Cântul meu nu-i numa-n trup, ca să pot să-l întrerup, ci mi-e-n duh - mereu nestins, căci, Isus, Tu l-ai aprins. Și Te rog cu nehotar, cântul fă-mi-l numai har, să Te-nalţe orişicând, și când trec prin văi plângând. Slavă, slavă-Ţi cânt mereu, scump Mântuitorul meu! Te slăvesc și Te iubesc, scump Mântuitor Ceresc!
Strofă 2
Dacă tot ce am acum nu m-ar însoţi pe drum, mi-aş-nălța credinţa Sus, și prin ea Îți cânt, Isus!
Strofă 3
Când de-aici mă vei muta, vreau în veci să-Ţi pot cânta, căci iubirea mea dintâi, o, Isuse, Tu-mi rămâi!
Strofă 1
Dacă graiul mi-ar pieri, Doamne, tot Te voi slăvi! Dac-auzu-mi va-nceta, duhul meu Îţi va cânta!
Refren
Cântul meu nu-i numa-n trup, ca să pot să-l întrerup, ci mi-e-n duh - mereu nestins, căci, Isus, Tu l-ai aprins. Și Te rog cu nehotar, cântul fă-mi-l numai har, să Te-nalţe orişicând, și când trec prin văi plângând. Slavă, slavă-Ţi cânt mereu, scump Mântuitorul meu! Te slăvesc și Te iubesc, scump Mântuitor Ceresc!
Strofă 2
Dacă tot ce am acum nu m-ar însoţi pe drum, mi-aş-nălța credinţa Sus, și prin ea Îți cânt, Isus!
Strofă 3
Când de-aici mă vei muta, vreau în veci să-Ţi pot cânta, căci iubirea mea dintâi, o, Isuse, Tu-mi rămâi!
1 / 1▲
1. Dacă graiul mi-ar pieri,
Doamne, tot Te voi slăvi!
Dac-auzu-mi va-nceta,
duhul meu Îţi va cânta!
R: Cântul meu nu-i numa-n trup,
ca să pot să-l întrerup,
ci mi-e-n duh - mereu nestins,
căci, Isus, Tu l-ai aprins.
Și Te rog cu nehotar,
cântul fă-mi-l numai har,
să Te-nalţe orişicând,
și când trec prin văi plângând.
Slavă, slavă-Ţi cânt mereu,
scump Mântuitorul meu!
Te slăvesc și Te iubesc,
scump Mântuitor Ceresc!
2. Dacă tot ce am acum
nu m-ar însoţi pe drum,
mi-aş-nălța credinţa Sus,
și prin ea Îți cânt, Isus!
3. Când de-aici mă vei muta,
vreau în veci să-Ţi pot cânta,
căci iubirea mea dintâi,
o, Isuse, Tu-mi rămâi!
Romani 2:1Aşadar, omule, oricine ai fi tu care judeci pe altul, nu te poţi dezvinovăţi, căci prin faptul că judeci pe altul, te osândeşti singur, fiindcă tu, care judeci pe altul, faci aceleaşi lucruri.