Din nou eu sunt chemat ca să privesc, mai credincios, spre-a Domnului putere, /: și binecuvântat, azi, să primesc (bis 1) belșug de bucurii și mângâiere! :/
Strofă 2
Din lacrimi să-nfloresc nou cântec sfânt, din întuneric, rumeni zori de viață, /: și crainic sfânt să fiu pe-acest pământ, (bis 1) să-ndrum pe toți spre-a păcii Dimineață! :/
Strofă 3
Din harul cel de Sus să fac stindard, prin cânt să-l-nalț, să-l vadă orișicine, /: ca să prefacă-n serafimi ce ard, (bis 1) noi suflete, Isuse, pentru Tine! :/
Strofă 4
O, Doamne-aceasta este ruga mea: să-mi dai cântări înveșmântate-n soare /: să-Ți poarte-n ele calea cum e ea, (bis 1) și slava să Ți-o-nalțe tot mai mare! :/
Strofă 1
Din nou eu sunt chemat ca să privesc, mai credincios, spre-a Domnului putere, /: și binecuvântat, azi, să primesc (bis 1) belșug de bucurii și mângâiere! :/
Strofă 2
Din lacrimi să-nfloresc nou cântec sfânt, din întuneric, rumeni zori de viață, /: și crainic sfânt să fiu pe-acest pământ, (bis 1) să-ndrum pe toți spre-a păcii Dimineață! :/
Strofă 3
Din harul cel de Sus să fac stindard, prin cânt să-l-nalț, să-l vadă orișicine, /: ca să prefacă-n serafimi ce ard, (bis 1) noi suflete, Isuse, pentru Tine! :/
Strofă 4
O, Doamne-aceasta este ruga mea: să-mi dai cântări înveșmântate-n soare /: să-Ți poarte-n ele calea cum e ea, (bis 1) și slava să Ți-o-nalțe tot mai mare! :/
1 / 1▲
1. Din nou eu sunt chemat ca să privesc,
mai credincios, spre-a Domnului putere,
/: și binecuvântat, azi, să primesc (bis 1)
belșug de bucurii și mângâiere! :/
2. Din lacrimi să-nfloresc nou cântec sfânt,
din întuneric, rumeni zori de viață,
/: și crainic sfânt să fiu pe-acest pământ, (bis 1)
să-ndrum pe toți spre-a păcii Dimineață! :/
3. Din harul cel de Sus să fac stindard,
prin cânt să-l-nalț, să-l vadă orișicine,
/: ca să prefacă-n serafimi ce ard, (bis 1)
noi suflete, Isuse, pentru Tine! :/
4. O, Doamne-aceasta este ruga mea:
să-mi dai cântări înveșmântate-n soare
/: să-Ți poarte-n ele calea cum e ea, (bis 1)
și slava să Ți-o-nalțe tot mai mare! :/
Romani 2:1Aşadar, omule, oricine ai fi tu care judeci pe altul, nu te poţi dezvinovăţi, căci prin faptul că judeci pe altul, te osândeşti singur, fiindcă tu, care judeci pe altul, faci aceleaşi lucruri.