Mii şi mii de mii de îngeri cântă ne-ncetat Lângă tronul de domnie unde-i Isus Împărat Şi bătrânii se apleacă înaintea tronului, Iar cununile de aur le închină numai Lui. Ei strigă:
Refren
/:„Vrednic este Mielul să primească gloria, Vrednic este Mielul să primească slava, Vrednic este Mielul să primească lauda, Vrednic este Mielul slavei şi pe veci va rămânea.” :/
Strofă 2
Şi-am văzut o gloată mare, într-un cuget, într-un gând, Îmbrăcaţi în haine albe, lăudând pe Mielul Sfânt, Fiindcă din necazul mare El i-a scos, biruitor, Iar acum o veşnicie ei înalţă acest cor, Și cântă:
Refren
/:„Vrednic este Mielul să primească gloria, Vrednic este Mielul să primească slava, Vrednic este Mielul să primească lauda, Vrednic este Mielul slavei şi pe veci va rămânea.” :/
Strofă 3
Să venim şi noi cu toţii să cântăm azi Mielului, Fiindcă am primit prin cruce viaţă din viaţa Lui, Sus pe lemnul de durere ne-a născut prin jertfa Sa, De aceea-n orice vreme să-I cântăm şi noi aşa: Din inimi:
Refren
/:„Vrednic este Mielul să primească gloria, Vrednic este Mielul să primească slava, Vrednic este Mielul să primească lauda, Vrednic este Mielul slavei şi pe veci va rămânea.” :/
Strofă 1
Mii şi mii de mii de îngeri cântă ne-ncetat Lângă tronul de domnie unde-i Isus Împărat Şi bătrânii se apleacă înaintea tronului, Iar cununile de aur le închină numai Lui. Ei strigă:
Refren
/:„Vrednic este Mielul să primească gloria, Vrednic este Mielul să primească slava, Vrednic este Mielul să primească lauda, Vrednic este Mielul slavei şi pe veci va rămânea.” :/
Strofă 2
Şi-am văzut o gloată mare, într-un cuget, într-un gând, Îmbrăcaţi în haine albe, lăudând pe Mielul Sfânt, Fiindcă din necazul mare El i-a scos, biruitor, Iar acum o veşnicie ei înalţă acest cor, Și cântă:
Refren
/:„Vrednic este Mielul să primească gloria, Vrednic este Mielul să primească slava, Vrednic este Mielul să primească lauda, Vrednic este Mielul slavei şi pe veci va rămânea.” :/
Strofă 3
Să venim şi noi cu toţii să cântăm azi Mielului, Fiindcă am primit prin cruce viaţă din viaţa Lui, Sus pe lemnul de durere ne-a născut prin jertfa Sa, De aceea-n orice vreme să-I cântăm şi noi aşa: Din inimi:
Refren
/:„Vrednic este Mielul să primească gloria, Vrednic este Mielul să primească slava, Vrednic este Mielul să primească lauda, Vrednic este Mielul slavei şi pe veci va rămânea.” :/
1 / 1▲
1. Mii şi mii de mii de îngeri cântă ne-ncetat
Lângă tronul de domnie unde-i Isus Împărat
Şi bătrânii se apleacă înaintea tronului,
Iar cununile de aur le închină numai Lui.
Ei strigă:
R: /:„Vrednic este Mielul să primească gloria,
Vrednic este Mielul să primească slava,
Vrednic este Mielul să primească lauda,
Vrednic este Mielul slavei şi pe veci va rămânea.” :/
2. Şi-am văzut o gloată mare, într-un cuget, într-un gând,
Îmbrăcaţi în haine albe, lăudând pe Mielul Sfânt,
Fiindcă din necazul mare El i-a scos, biruitor,
Iar acum o veşnicie ei înalţă acest cor,
Și cântă:
R: /:„Vrednic este Mielul să primească gloria,
Vrednic este Mielul să primească slava,
Vrednic este Mielul să primească lauda,
Vrednic este Mielul slavei şi pe veci va rămânea.” :/
3. Să venim şi noi cu toţii să cântăm azi Mielului,
Fiindcă am primit prin cruce viaţă din viaţa Lui,
Sus pe lemnul de durere ne-a născut prin jertfa Sa,
De aceea-n orice vreme să-I cântăm şi noi aşa:
Din inimi:
R: /:„Vrednic este Mielul să primească gloria,
Vrednic este Mielul să primească slava,
Vrednic este Mielul să primească lauda,
Vrednic este Mielul slavei şi pe veci va rămânea.” :/
Romani 2:1Aşadar, omule, oricine ai fi tu care judeci pe altul, nu te poţi dezvinovăţi, căci prin faptul că judeci pe altul, te osândeşti singur, fiindcă tu, care judeci pe altul, faci aceleaşi lucruri.