Uneori grea simt că este
lupta ce o am de dus
Dar nimic nu mă oprește
să dau lumii de veste
Să spun despre Isus
Să împlinesc cum scrie
sfântul lui cuvânt
Să am mereu credința vie
să nu mă tem de ce o să fie
În alergarea pe acest pământ
Să nu uit de sărmani și-orfani
când au nevoie de o pâine
Să nu mă uit deloc la bani
că toate rămân peste ani
Nimic nu i-au cu mine...
Căci doar ce fac pentru Isus
aceea v-a conta la urmă
Nu cât în cont am strâns
și pentru El de-am plâns
Sincer, nu doar de formă
O, scump Mântuitor ceresc
ce toate ți-s în mână
Ajută-mă ca să-mplinesc
s-ajut, să iert și să iubesc
Până voi întra-n odihnă.