De ce plângi când sunt aici cu tine?
De ce te lași înfrânt de amăgire?
De ce te pierzi când strigi la Mine?
Nu știi că Eu îți răspund la rugăciune?
De ce crezi că Eu te-am lăsat,
Că nu mai sunt cu tine la fiecare pas?
Adu-ți aminte când spre Mine ai strigat:
„O, Doamne, scapă-mă din acest necaz!”
Eu sunt cu tine în furtună,
Eu sunt cu tine în cuptor,
Și de s-ar ridica totul împotriva ta,
Cu mâna tare Eu te scot învingător.
Mai stai în rugăciune,
Mai cere-mi ajutor,
Căci Eu sunt lângă tine,
Cu Mine ieși biruitor.