Staţi tare şi credeţi în puterea Domnului ! Cu credincioşie lâng-al Lui Cuvânt ! Dumnezeu ne v-ajuta, viaţa ne va îndruma Sus, pe calea strâmtă spre Cerul Sfânt !
Refren
/: Staţi tare şi credeţi în al Său Har atotsalvator ! Spre onoarea Domnului şi Împărăţia lui ! Staţi tare, Dumnezeu e cu noi ! :/
Strofă 2
Staţi tare şi credeţi în puterea Domnului ! Cel ce lasă steagul nu-i om de cinste ! Înainte stăruiţi, căci de El veţi fi scutiţi ! Cu speranţă-n Dumnezeu, 'nainte !
Strofă 3
Staţi tare şi credeţi în puterea Domnului ! Ca o stâncă şi-al Lui Cuvânt acum stă ! Domnul va fi adăpost şi ocrotitorul nost' Harul Lui cel ce pe-ai Săi nu-i lasă !
Strofă 1
Staţi tare şi credeţi în puterea Domnului ! Cu credincioşie lâng-al Lui Cuvânt ! Dumnezeu ne v-ajuta, viaţa ne va îndruma Sus, pe calea strâmtă spre Cerul Sfânt !
Refren
/: Staţi tare şi credeţi în al Său Har atotsalvator ! Spre onoarea Domnului şi Împărăţia lui ! Staţi tare, Dumnezeu e cu noi ! :/
Strofă 2
Staţi tare şi credeţi în puterea Domnului ! Cel ce lasă steagul nu-i om de cinste ! Înainte stăruiţi, căci de El veţi fi scutiţi ! Cu speranţă-n Dumnezeu, 'nainte !
Strofă 3
Staţi tare şi credeţi în puterea Domnului ! Ca o stâncă şi-al Lui Cuvânt acum stă ! Domnul va fi adăpost şi ocrotitorul nost' Harul Lui cel ce pe-ai Săi nu-i lasă !
1 / 1▲
1. Staţi tare şi credeţi în puterea Domnului !
Cu credincioşie lâng-al Lui Cuvânt !
Dumnezeu ne v-ajuta, viaţa ne va îndruma
Sus, pe calea strâmtă spre Cerul Sfânt !
R: /: Staţi tare şi credeţi în al Său Har atotsalvator !
Spre onoarea Domnului şi Împărăţia lui !
Staţi tare, Dumnezeu e cu noi ! :/
2. Staţi tare şi credeţi în puterea Domnului !
Cel ce lasă steagul nu-i om de cinste !
Înainte stăruiţi, căci de El veţi fi scutiţi !
Cu speranţă-n Dumnezeu, 'nainte !
3. Staţi tare şi credeţi în puterea Domnului !
Ca o stâncă şi-al Lui Cuvânt acum stă !
Domnul va fi adăpost şi ocrotitorul nost'
Harul Lui cel ce pe-ai Săi nu-i lasă !
Romani 2:1Aşadar, omule, oricine ai fi tu care judeci pe altul, nu te poţi dezvinovăţi, căci prin faptul că judeci pe altul, te osândeşti singur, fiindcă tu, care judeci pe altul, faci aceleaşi lucruri.