Sunt copilul Domnului, parte din armata Lui, Eu în luptă voi porni, cu Isus voi birui! Sunt copil al Domnului, sunt soldat al Cerului Și voi fii mereu așa, cum mă-nvață Biblia!
Refren
Îl reprezint pe Dumnezeu, identitatea mea e-n El, Dumnezeu e steagul meu! Prin Isus am biruit și bucurie am primit, De aceea voi lupta mereu!
Strofă 2
Am toată armura Lui, haina adevărului, Platoșa neprihănirii, pe cap coiful mântuirii. Cu râvna Evangheliei și cu scutul credinței Voi lupta neîncetat cum Dumnezeu m-a învățat!
Refren
/:Îl reprezint pe Dumnezeu, identitatea mea e-n El, Dumnezeu e steagul meu! Prin Isus am biruit și bucurie am primit, De aceea voi lupta mereu! :/ x3
Strofă 1
Sunt copilul Domnului, parte din armata Lui, Eu în luptă voi porni, cu Isus voi birui! Sunt copil al Domnului, sunt soldat al Cerului Și voi fii mereu așa, cum mă-nvață Biblia!
Refren
Îl reprezint pe Dumnezeu, identitatea mea e-n El, Dumnezeu e steagul meu! Prin Isus am biruit și bucurie am primit, De aceea voi lupta mereu!
Strofă 2
Am toată armura Lui, haina adevărului, Platoșa neprihănirii, pe cap coiful mântuirii. Cu râvna Evangheliei și cu scutul credinței Voi lupta neîncetat cum Dumnezeu m-a învățat!
Refren
/:Îl reprezint pe Dumnezeu, identitatea mea e-n El, Dumnezeu e steagul meu! Prin Isus am biruit și bucurie am primit, De aceea voi lupta mereu! :/ x3
1 / 1▲
1. Sunt copilul Domnului, parte din armata Lui,
Eu în luptă voi porni, cu Isus voi birui!
Sunt copil al Domnului, sunt soldat al Cerului
Și voi fii mereu așa, cum mă-nvață Biblia!
R: Îl reprezint pe Dumnezeu, identitatea mea e-n El,
Dumnezeu e steagul meu!
Prin Isus am biruit și bucurie am primit,
De aceea voi lupta mereu!
2. Am toată armura Lui, haina adevărului,
Platoșa neprihănirii, pe cap coiful mântuirii.
Cu râvna Evangheliei și cu scutul credinței
Voi lupta neîncetat cum Dumnezeu m-a învățat!
R: /:Îl reprezint pe Dumnezeu, identitatea mea e-n El,
Dumnezeu e steagul meu!
Prin Isus am biruit și bucurie am primit,
De aceea voi lupta mereu! :/ x3
Maleahi 3:16Atunci, şi cei ce se tem de Domnul au vorbit adesea unul cu altul; Domnul a luat aminte la lucrul acesta şi a ascultat şi o carte de aducere aminte a fost scrisă înaintea Lui pentru cei ce se tem de Domnul şi cinstesc Numele Lui.