Cei izbăviţi să cânte cântarea izbăvirii, căci ei cunosc lumina curat-a mântuirii! Ei ştiu şi ce-i robia, şi sfânta libertate; cunosc puterea bolii şi dulcea sănătate!
Refren
Doamne, Tu ne-ai izbăvit, Ţie-Ţi înălţăm cântare! Ne-nchinăm în duh smerit, şi-n adâncă adorare!
Strofă 2
Cei îndreptaţi să-ndrepte pe mulţi pe calea dreaptă; doar ei au adevărul în vorbă şi în faptă. Ei ştiu ce-i fărdelegea şi ce-i neprihănirea; cunosc şi roada urii şi ce-a născut iubirea!
Strofă 3
Cei ce-au primit în viaţă pe Domnul, prin credinţă, au Duhul Lui statornic şi-a păcii biruinţă! Ei Îl sfinţesc în inimi, Îi-nalţă sfântul Nume, şi pot pe toţi pierduţii spre harul Său să-ndrume!
Strofă 1
Cei izbăviţi să cânte cântarea izbăvirii, căci ei cunosc lumina curat-a mântuirii! Ei ştiu şi ce-i robia, şi sfânta libertate; cunosc puterea bolii şi dulcea sănătate!
Refren
Doamne, Tu ne-ai izbăvit, Ţie-Ţi înălţăm cântare! Ne-nchinăm în duh smerit, şi-n adâncă adorare!
Strofă 2
Cei îndreptaţi să-ndrepte pe mulţi pe calea dreaptă; doar ei au adevărul în vorbă şi în faptă. Ei ştiu ce-i fărdelegea şi ce-i neprihănirea; cunosc şi roada urii şi ce-a născut iubirea!
Strofă 3
Cei ce-au primit în viaţă pe Domnul, prin credinţă, au Duhul Lui statornic şi-a păcii biruinţă! Ei Îl sfinţesc în inimi, Îi-nalţă sfântul Nume, şi pot pe toţi pierduţii spre harul Său să-ndrume!
1 / 1▲
1. Cei izbăviţi să cânte
cântarea izbăvirii,
căci ei cunosc lumina
curat-a mântuirii!
Ei ştiu şi ce-i robia,
şi sfânta libertate;
cunosc puterea bolii
şi dulcea sănătate!
R: Doamne, Tu ne-ai izbăvit,
Ţie-Ţi înălţăm cântare!
Ne-nchinăm în duh smerit,
şi-n adâncă adorare!
2. Cei îndreptaţi să-ndrepte
pe mulţi pe calea dreaptă;
doar ei au adevărul
în vorbă şi în faptă.
Ei ştiu ce-i fărdelegea
şi ce-i neprihănirea;
cunosc şi roada urii
şi ce-a născut iubirea!
3. Cei ce-au primit în viaţă
pe Domnul, prin credinţă,
au Duhul Lui statornic
şi-a păcii biruinţă!
Ei Îl sfinţesc în inimi,
Îi-nalţă sfântul Nume,
şi pot pe toţi pierduţii
spre harul Său să-ndrume!
Romani 2:1Aşadar, omule, oricine ai fi tu care judeci pe altul, nu te poţi dezvinovăţi, căci prin faptul că judeci pe altul, te osândeşti singur, fiindcă tu, care judeci pe altul, faci aceleaşi lucruri.