Când credința intră-n nori Cum se-ntâmpl-adeseori, /: Ce facem noi? Ce facem noi? :/ Stăm în beznă nemişcați, Aşteptând să fim salvați, Făr-al lacrimii şiroi?
Refren 1
Gândul să-ndreptăm în Sus, Spre Slăvitul Domn Isus! Lui de ne mărturisim, Soare-n suflet noi primim.
Strofă 2
Când nădejdea-i val și vânt, Cum se-ntâmplă pe pământ /: Ce facem noi? Ce facem noi? :/ Ne lăsăm mereu împinşi, Și de-al groazei braț cuprinşi, Făr-al lacrimii şiroi?
Refren 2
Gândul să-ndreptăm în Sus, Spre Slăvitul Domn Isus. Lui de ne mărturisim, Stânca-ncrederii primim.
Strofă 3
Când iubirea-i fulg de nea, Cum ades e-n lumea rea /: Ce facem noi? Ce facem noi? :/ Stăm şi înghețăm atunci, Prinşi de ger ca nişte prunci, Făr-al lacrimii şiroi?
Refren 3
Gândul să-ndreptăm în Sus, Spre Slăvitul Domn Isus. Lui de ne mărturisim, Focul Său ceresc primim.
Strofă 1
Când credința intră-n nori Cum se-ntâmpl-adeseori, /: Ce facem noi? Ce facem noi? :/ Stăm în beznă nemişcați, Aşteptând să fim salvați, Făr-al lacrimii şiroi?
Refren 1
Gândul să-ndreptăm în Sus, Spre Slăvitul Domn Isus! Lui de ne mărturisim, Soare-n suflet noi primim.
Strofă 2
Când nădejdea-i val și vânt, Cum se-ntâmplă pe pământ /: Ce facem noi? Ce facem noi? :/ Ne lăsăm mereu împinşi, Și de-al groazei braț cuprinşi, Făr-al lacrimii şiroi?
Refren 2
Gândul să-ndreptăm în Sus, Spre Slăvitul Domn Isus. Lui de ne mărturisim, Stânca-ncrederii primim.
Strofă 3
Când iubirea-i fulg de nea, Cum ades e-n lumea rea /: Ce facem noi? Ce facem noi? :/ Stăm şi înghețăm atunci, Prinşi de ger ca nişte prunci, Făr-al lacrimii şiroi?
Refren 3
Gândul să-ndreptăm în Sus, Spre Slăvitul Domn Isus. Lui de ne mărturisim, Focul Său ceresc primim.
1 / 1▲
1. Când credința intră-n nori
Cum se-ntâmpl-adeseori,
/: Ce facem noi? Ce facem noi? :/
Stăm în beznă nemişcați,
Aşteptând să fim salvați,
Făr-al lacrimii şiroi?
R1: Gândul să-ndreptăm în Sus,
Spre Slăvitul Domn Isus!
Lui de ne mărturisim,
Soare-n suflet noi primim.
2. Când nădejdea-i val și vânt,
Cum se-ntâmplă pe pământ
/: Ce facem noi? Ce facem noi? :/
Ne lăsăm mereu împinşi,
Și de-al groazei braț cuprinşi,
Făr-al lacrimii şiroi?
R2: Gândul să-ndreptăm în Sus,
Spre Slăvitul Domn Isus.
Lui de ne mărturisim,
Stânca-ncrederii primim.
3. Când iubirea-i fulg de nea,
Cum ades e-n lumea rea
/: Ce facem noi? Ce facem noi? :/
Stăm şi înghețăm atunci,
Prinşi de ger ca nişte prunci,
Făr-al lacrimii şiroi?
R3: Gândul să-ndreptăm în Sus,
Spre Slăvitul Domn Isus.
Lui de ne mărturisim,
Focul Său ceresc primim.
Romani 2:1Aşadar, omule, oricine ai fi tu care judeci pe altul, nu te poţi dezvinovăţi, căci prin faptul că judeci pe altul, te osândeşti singur, fiindcă tu, care judeci pe altul, faci aceleaşi lucruri.