/: Știu Isus că bunătatea Ta Zi de zi de grijă îmi va purta. Când e întuneric aleg să nu mă tem, Vocea Ta îmi dă curaj când Te chem! :/
Refren
/:Tu ești Isus, Păstorul meu, Izbăvitorul meu, Cu Tine nu duc lipsă de nimic! Tu ești Isus, Păstorul meu Cu mine ești mereu Așa cum ai promis! :/
Strofă 2
/: Știu Isus, Tu pașii îmi întărești Mă ții de mână, mă călăuzești! Cu cântări de laudă Te voi urma În fiecare zi din viața mea! :/
Bridge
/:Prin valea încercării când eu trec Eu știu că nu sunt singur, în Tine mă încred! Plin de credință eu înaintez În orice anotimp pe Tine mă bazez! :/
Cor
Pe Tine mă bazez eu, Pe Tine mă bazez, Pe Tine mă bazez eu, Isus, Păstorul meu!
Strofă 1
/: Știu Isus că bunătatea Ta Zi de zi de grijă îmi va purta. Când e întuneric aleg să nu mă tem, Vocea Ta îmi dă curaj când Te chem! :/
Refren
/:Tu ești Isus, Păstorul meu, Izbăvitorul meu, Cu Tine nu duc lipsă de nimic! Tu ești Isus, Păstorul meu Cu mine ești mereu Așa cum ai promis! :/
Strofă 2
/: Știu Isus, Tu pașii îmi întărești Mă ții de mână, mă călăuzești! Cu cântări de laudă Te voi urma În fiecare zi din viața mea! :/
Bridge
/:Prin valea încercării când eu trec Eu știu că nu sunt singur, în Tine mă încred! Plin de credință eu înaintez În orice anotimp pe Tine mă bazez! :/
Cor
Pe Tine mă bazez eu, Pe Tine mă bazez, Pe Tine mă bazez eu, Isus, Păstorul meu!
1 / 1▲
1. /: Știu Isus că bunătatea Ta
Zi de zi de grijă îmi va purta.
Când e întuneric aleg să nu mă tem,
Vocea Ta îmi dă curaj când Te chem! :/
R: /:Tu ești Isus, Păstorul meu,
Izbăvitorul meu,
Cu Tine nu duc lipsă de nimic!
Tu ești Isus, Păstorul meu
Cu mine ești mereu
Așa cum ai promis! :/
2. /: Știu Isus, Tu pașii îmi întărești
Mă ții de mână, mă călăuzești!
Cu cântări de laudă Te voi urma
În fiecare zi din viața mea! :/
B: /:Prin valea încercării când eu trec
Eu știu că nu sunt singur, în Tine mă încred!
Plin de credință eu înaintez
În orice anotimp pe Tine mă bazez! :/
C: Pe Tine mă bazez eu,
Pe Tine mă bazez,
Pe Tine mă bazez eu,
Isus, Păstorul meu!
Romani 2:1Aşadar, omule, oricine ai fi tu care judeci pe altul, nu te poţi dezvinovăţi, căci prin faptul că judeci pe altul, te osândeşti singur, fiindcă tu, care judeci pe altul, faci aceleaşi lucruri.