De mult eu Te aștept să-mi legi rana din piept O, Bunule Samaritean, Văzându-mi starea grea Tu mă vei vindeca Căci numai Tu îmi ești salvarea mea.
Refren
Eu Te aștept, Isuse, eu Te aștept cu dor Să vii cât mai degrabă, o, scump Mântuitor, Ca să sfârșim odată cu lupta pe pământ O, vino, Isuse, Doamne, o, vino mai curând!
Strofă 2
Pe cale merg plângând și-n inimă oftând, Dar toate știm că vor trecea, Iar timpu-i pe sfârșit, o, vino mai curând, O, vino și nu ne lăsa.
Strofă 3
De când Te-ai înălțat la cerul minunat Ai Tăi copii Te-așteptă ne-ncetat, Dar știm că vei veni să-Ți iei ai Tăi copii Să-i duci cu Tine-n veșnicii.
Strofă 1
De mult eu Te aștept să-mi legi rana din piept O, Bunule Samaritean, Văzându-mi starea grea Tu mă vei vindeca Căci numai Tu îmi ești salvarea mea.
Refren
Eu Te aștept, Isuse, eu Te aștept cu dor Să vii cât mai degrabă, o, scump Mântuitor, Ca să sfârșim odată cu lupta pe pământ O, vino, Isuse, Doamne, o, vino mai curând!
Strofă 2
Pe cale merg plângând și-n inimă oftând, Dar toate știm că vor trecea, Iar timpu-i pe sfârșit, o, vino mai curând, O, vino și nu ne lăsa.
Strofă 3
De când Te-ai înălțat la cerul minunat Ai Tăi copii Te-așteptă ne-ncetat, Dar știm că vei veni să-Ți iei ai Tăi copii Să-i duci cu Tine-n veșnicii.
1 / 1▲
1. De mult eu Te aștept să-mi legi rana din piept
O, Bunule Samaritean,
Văzându-mi starea grea Tu mă vei vindeca
Căci numai Tu îmi ești salvarea mea.
R: Eu Te aștept, Isuse, eu Te aștept cu dor
Să vii cât mai degrabă, o, scump Mântuitor,
Ca să sfârșim odată cu lupta pe pământ
O, vino, Isuse, Doamne, o, vino mai curând!
2. Pe cale merg plângând și-n inimă oftând,
Dar toate știm că vor trecea,
Iar timpu-i pe sfârșit, o, vino mai curând,
O, vino și nu ne lăsa.
3. De când Te-ai înălțat la cerul minunat
Ai Tăi copii Te-așteptă ne-ncetat,
Dar știm că vei veni să-Ți iei ai Tăi copii
Să-i duci cu Tine-n veșnicii.
Maleahi 3:16Atunci, şi cei ce se tem de Domnul au vorbit adesea unul cu altul; Domnul a luat aminte la lucrul acesta şi a ascultat şi o carte de aducere aminte a fost scrisă înaintea Lui pentru cei ce se tem de Domnul şi cinstesc Numele Lui.