A spune că Domnul te-a trimis în Diaspora bogată ca "misionar" în timp ce tu ai venit să-ți faci "un rost mai consistent" (să te îmbogățești,pe înțelesul tuturor " misionarilor")e ca și cum ai incerca să te furi singur!
Pentru a adăuga comentarii vă rugăm să vă autentificați.
Nmeni,,nu poate sluji la doi stapani. Caci sau va uri pe unul si va iubi pe celalalt; sau va tine la unul si va nesocoti pe celalalt: Nu puteti sluji lui Dumnezeu si lui Mamona (Matei6 :24 )
Romani 2:1Aşadar, omule, oricine ai fi tu care judeci pe altul, nu te poţi dezvinovăţi, căci prin faptul că judeci pe altul, te osândeşti singur, fiindcă tu, care judeci pe altul, faci aceleaşi lucruri.