Ai deschis cerul Tău, ai lăsat slava Ta, Şi-ai venit pentru mine, un biet păcătos! M-ai iubit aşa mult c-ai murit la Calvar, Să deschizi ochii mei, să-nţeleg şi să Te slăvesc!
Refren
/:Pentru cântec, speranţă şi rază de soare, Lumină şi pace pe-a mea cărare, Pentru tot ce Tu îmi dai, mulţumesc! Pentru zâmbetul Tău, înscris printre stele, Mângâierea Ta în clipele grele, Pentru dragostea Ta, revărsată în mine, Mă închin, recunosc că eşti Domn şi rostesc: "Mulţumesc!" :/
Strofă 1
Ai deschis cerul Tău, ai lăsat slava Ta, Şi-ai venit pentru mine, un biet păcătos! M-ai iubit aşa mult c-ai murit la Calvar, Să deschizi ochii mei, să-nţeleg şi să Te slăvesc!
Refren
/:Pentru cântec, speranţă şi rază de soare, Lumină şi pace pe-a mea cărare, Pentru tot ce Tu îmi dai, mulţumesc! Pentru zâmbetul Tău, înscris printre stele, Mângâierea Ta în clipele grele, Pentru dragostea Ta, revărsată în mine, Mă închin, recunosc că eşti Domn şi rostesc: "Mulţumesc!" :/
1 / 1▲
1. Ai deschis cerul Tău, ai lăsat slava Ta,
Şi-ai venit pentru mine, un biet păcătos!
M-ai iubit aşa mult c-ai murit la Calvar,
Să deschizi ochii mei, să-nţeleg şi să Te slăvesc!
R: /:Pentru cântec, speranţă şi rază de soare,
Lumină şi pace pe-a mea cărare,
Pentru tot ce Tu îmi dai, mulţumesc!
Pentru zâmbetul Tău, înscris printre stele,
Mângâierea Ta în clipele grele,
Pentru dragostea Ta, revărsată în mine,
Mă închin, recunosc că eşti Domn şi rostesc:
"Mulţumesc!" :/
Maleahi 3:16Atunci, şi cei ce se tem de Domnul au vorbit adesea unul cu altul; Domnul a luat aminte la lucrul acesta şi a ascultat şi o carte de aducere aminte a fost scrisă înaintea Lui pentru cei ce se tem de Domnul şi cinstesc Numele Lui.