Domnul ne-a creat după chipul Său, El ne-a învățat să urâm ce e rău. Să nu ne mai întoarcem pe unde-am fost, Că n-are niciun rost. Nu mai vrem în lume să rătăcim, Vrem de azi viața cu El s-o trăim. Tot ce-avem să punem în mâna Lui, În mâna Domnului!
Refren
Și dacă trăim, pentru Domnul trăim, Și dacă murim, pentru Domnul murim; Deci fie că trăim, fie că murim, noi suntem ai Domnului! Și dacă trăim, pentru Domnul trăim, Și dacă murim, pentru Domnul murim; Deci fie că trăim, fie că murim, noi suntem ai Lui!
Strofă 2
Nu putem să știm dacă mâine-n zori Va fi o zi cu soare sau o zi cu nori, Știm însă că Domnul va fi cu noi, La bine și-n nevoi. Hotărâți 'nainte vom alerga, Spre ceruri zi de zi ne vom înălța; Nici o clipă nu vom privi-napoi, Căci Domnul e cu noi!
Strofă 1
Domnul ne-a creat după chipul Său, El ne-a învățat să urâm ce e rău. Să nu ne mai întoarcem pe unde-am fost, Că n-are niciun rost. Nu mai vrem în lume să rătăcim, Vrem de azi viața cu El s-o trăim. Tot ce-avem să punem în mâna Lui, În mâna Domnului!
Refren
Și dacă trăim, pentru Domnul trăim, Și dacă murim, pentru Domnul murim; Deci fie că trăim, fie că murim, noi suntem ai Domnului! Și dacă trăim, pentru Domnul trăim, Și dacă murim, pentru Domnul murim; Deci fie că trăim, fie că murim, noi suntem ai Lui!
Strofă 2
Nu putem să știm dacă mâine-n zori Va fi o zi cu soare sau o zi cu nori, Știm însă că Domnul va fi cu noi, La bine și-n nevoi. Hotărâți 'nainte vom alerga, Spre ceruri zi de zi ne vom înălța; Nici o clipă nu vom privi-napoi, Căci Domnul e cu noi!
1 / 1▲
1. Domnul ne-a creat după chipul Său,
El ne-a învățat să urâm ce e rău.
Să nu ne mai întoarcem pe unde-am fost,
Că n-are niciun rost.
Nu mai vrem în lume să rătăcim,
Vrem de azi viața cu El s-o trăim.
Tot ce-avem să punem în mâna Lui,
În mâna Domnului!
R: Și dacă trăim, pentru Domnul trăim,
Și dacă murim, pentru Domnul murim;
Deci fie că trăim, fie că murim, noi suntem ai Domnului!
Și dacă trăim, pentru Domnul trăim,
Și dacă murim, pentru Domnul murim;
Deci fie că trăim, fie că murim, noi suntem ai Lui!
2. Nu putem să știm dacă mâine-n zori
Va fi o zi cu soare sau o zi cu nori,
Știm însă că Domnul va fi cu noi,
La bine și-n nevoi.
Hotărâți 'nainte vom alerga,
Spre ceruri zi de zi ne vom înălța;
Nici o clipă nu vom privi-napoi,
Căci Domnul e cu noi!