Simt iubirea Ta, Părinte, Grija sfântă ce mi-o porți; Simt a Tale brațe sfinte Când mă ridică de jos. Simt cum îmi ridici povara Când genunchii îmi prostern Și prin valuri de-ncercare Îmi ești Ancoră mereu.
Refren
/:Mă încred în Tine-n orice vreme, Căci Tu mi-ai spus să nu mă tem. Tu veghezi la cârma vieții mele; În brațul Tău mereu m-adăpostesc. :/
Strofă 2
Simt prezența Ta divină Prin Duhul Tău Sfânt promis; El îmi este călăuză, Mângâiere în pustiu. Chiar de n-am, Doamne, pe nimeni, Chiar de-s singur printre mulți, Știu că Tu îmi ești aproape, Tu mă însoțești pe drum.
Strofă 3
Da, mă încred în Tine, Doamne, În orice vreme mă încred; Tu nu m-ai lăsat vreodată, Nu m-ai părăsit la greu. Îmi ești singurul prieten, Domn, Mântuitor iubit; Mulțumesc că ești cu mine Și prin har m-ai mântuit!
Strofă 1
Simt iubirea Ta, Părinte, Grija sfântă ce mi-o porți; Simt a Tale brațe sfinte Când mă ridică de jos. Simt cum îmi ridici povara Când genunchii îmi prostern Și prin valuri de-ncercare Îmi ești Ancoră mereu.
Refren
/:Mă încred în Tine-n orice vreme, Căci Tu mi-ai spus să nu mă tem. Tu veghezi la cârma vieții mele; În brațul Tău mereu m-adăpostesc. :/
Strofă 2
Simt prezența Ta divină Prin Duhul Tău Sfânt promis; El îmi este călăuză, Mângâiere în pustiu. Chiar de n-am, Doamne, pe nimeni, Chiar de-s singur printre mulți, Știu că Tu îmi ești aproape, Tu mă însoțești pe drum.
Strofă 3
Da, mă încred în Tine, Doamne, În orice vreme mă încred; Tu nu m-ai lăsat vreodată, Nu m-ai părăsit la greu. Îmi ești singurul prieten, Domn, Mântuitor iubit; Mulțumesc că ești cu mine Și prin har m-ai mântuit!
1 / 1▲
1. Simt iubirea Ta, Părinte,
Grija sfântă ce mi-o porți;
Simt a Tale brațe sfinte
Când mă ridică de jos.
Simt cum îmi ridici povara
Când genunchii îmi prostern
Și prin valuri de-ncercare
Îmi ești Ancoră mereu.
R: /:Mă încred în Tine-n orice vreme,
Căci Tu mi-ai spus să nu mă tem.
Tu veghezi la cârma vieții mele;
În brațul Tău mereu m-adăpostesc. :/
2. Simt prezența Ta divină
Prin Duhul Tău Sfânt promis;
El îmi este călăuză,
Mângâiere în pustiu.
Chiar de n-am, Doamne, pe nimeni,
Chiar de-s singur printre mulți,
Știu că Tu îmi ești aproape,
Tu mă însoțești pe drum.
3. Da, mă încred în Tine, Doamne,
În orice vreme mă încred;
Tu nu m-ai lăsat vreodată,
Nu m-ai părăsit la greu.
Îmi ești singurul prieten,
Domn, Mântuitor iubit;
Mulțumesc că ești cu mine
Și prin har m-ai mântuit!
Romani 2:1Aşadar, omule, oricine ai fi tu care judeci pe altul, nu te poţi dezvinovăţi, căci prin faptul că judeci pe altul, te osândeşti singur, fiindcă tu, care judeci pe altul, faci aceleaşi lucruri.