Mi-au spus să tac când eu am vrut să strig, Nu-nțelegeau în ce-ntuneric zac. /: Mulțimea toat-a vrut atunci să tac, Dar eu voiam de El să mă ating. :/
Refren
/:O, Doamne, ai milă de mine! Isuse, Fiu al lui David! O, Doamne, știu ca doar la Tine Al meu strigăt e auzit. :/
Strofă 2
De când mă scol și pâna când adorm O noapte-adâncă este-n jurul meu, /: În bezna aceasta mi-e atât de greu, Cum aș putea să tac, să nu Te chem? :/
Strofă 3
Dar m-a chemat la El, chiar Salvatorul, Și-ndată, cu pași repezi, am venit. Atât de blând și dulce mi-a vorbit, Mi-a arătat că e Mântuitorul. Atât de blând și dulce mi-a vorbit, Mi-a arătat că e Vindecătorul.
Strofă 1
Mi-au spus să tac când eu am vrut să strig, Nu-nțelegeau în ce-ntuneric zac. /: Mulțimea toat-a vrut atunci să tac, Dar eu voiam de El să mă ating. :/
Refren
/:O, Doamne, ai milă de mine! Isuse, Fiu al lui David! O, Doamne, știu ca doar la Tine Al meu strigăt e auzit. :/
Strofă 2
De când mă scol și pâna când adorm O noapte-adâncă este-n jurul meu, /: În bezna aceasta mi-e atât de greu, Cum aș putea să tac, să nu Te chem? :/
Strofă 3
Dar m-a chemat la El, chiar Salvatorul, Și-ndată, cu pași repezi, am venit. Atât de blând și dulce mi-a vorbit, Mi-a arătat că e Mântuitorul. Atât de blând și dulce mi-a vorbit, Mi-a arătat că e Vindecătorul.
1 / 1▲
1. Mi-au spus să tac când eu am vrut să strig,
Nu-nțelegeau în ce-ntuneric zac.
/: Mulțimea toat-a vrut atunci să tac,
Dar eu voiam de El să mă ating. :/
R: /:O, Doamne, ai milă de mine!
Isuse, Fiu al lui David!
O, Doamne, știu ca doar la Tine
Al meu strigăt e auzit. :/
2. De când mă scol și pâna când adorm
O noapte-adâncă este-n jurul meu,
/: În bezna aceasta mi-e atât de greu,
Cum aș putea să tac, să nu Te chem? :/
3. Dar m-a chemat la El, chiar Salvatorul,
Și-ndată, cu pași repezi, am venit.
Atât de blând și dulce mi-a vorbit,
Mi-a arătat că e Mântuitorul.
Atât de blând și dulce mi-a vorbit,
Mi-a arătat că e Vindecătorul.
Romani 2:1Aşadar, omule, oricine ai fi tu care judeci pe altul, nu te poţi dezvinovăţi, căci prin faptul că judeci pe altul, te osândeşti singur, fiindcă tu, care judeci pe altul, faci aceleaşi lucruri.