Uneori mă tem, mă tem de mine și cred, Că voi greși și mă voi răni! Stau și mă gândesc, gândesc la Tine și sper, Nu mă lăsa, Doamne, dacă mă pierd, Alerg și iar greșesc, dar știu cât Te iubesc! Stau lângă Tine să nu mă pierd!
Refren
/: Te iubesc! Da, Te iubesc! :/ Te iubesc!
Strofă 2
Vreau să Te privesc, privesc spre Tine și văd, Unde ești Tu, nu e noapte, deloc! Veșnic vreau să stau, să stau cu Tine în Cer, Ajută-mi, Doamne, să nu mă pierd! Alerg și iar greșesc, dar știu cât Te iubesc! Stau lângă Tine să nu mă pierd!
Strofă 1
Uneori mă tem, mă tem de mine și cred, Că voi greși și mă voi răni! Stau și mă gândesc, gândesc la Tine și sper, Nu mă lăsa, Doamne, dacă mă pierd, Alerg și iar greșesc, dar știu cât Te iubesc! Stau lângă Tine să nu mă pierd!
Refren
/: Te iubesc! Da, Te iubesc! :/ Te iubesc!
Strofă 2
Vreau să Te privesc, privesc spre Tine și văd, Unde ești Tu, nu e noapte, deloc! Veșnic vreau să stau, să stau cu Tine în Cer, Ajută-mi, Doamne, să nu mă pierd! Alerg și iar greșesc, dar știu cât Te iubesc! Stau lângă Tine să nu mă pierd!
1 / 1▲
1. Uneori mă tem, mă tem de mine și cred,
Că voi greși și mă voi răni!
Stau și mă gândesc, gândesc la Tine și sper,
Nu mă lăsa, Doamne, dacă mă pierd,
Alerg și iar greșesc, dar știu cât Te iubesc!
Stau lângă Tine să nu mă pierd!
R: /: Te iubesc!
Da, Te iubesc! :/
Te iubesc!
2. Vreau să Te privesc, privesc spre Tine și văd,
Unde ești Tu, nu e noapte, deloc!
Veșnic vreau să stau, să stau cu Tine în Cer,
Ajută-mi, Doamne, să nu mă pierd!
Alerg și iar greșesc, dar știu cât Te iubesc!
Stau lângă Tine să nu mă pierd!
Romani 2:1Aşadar, omule, oricine ai fi tu care judeci pe altul, nu te poţi dezvinovăţi, căci prin faptul că judeci pe altul, te osândeşti singur, fiindcă tu, care judeci pe altul, faci aceleaşi lucruri.