Nu voi uita nicicând ce-n inimă s-a-ntipărit E mama mea, e vocea ei ce m-a iubit Când seara se lăsa în sat, şi înspre casă alergam grăbit Ea mă aştepta şi îmi spunea "Bine ai venit"
Refren
Bine ai venit acasă, fiu iubit ! Masa e întinsă şi totul am pregătit Te-am aşteptat să vii ştiind că eşti obosit Bine ai venit acasă, fiu iubit !
Strofă 2
Şi astăzi tot alerg, dar ştiu că va veni o zi Când alergarea mea pe-acest pământ se va sfârşit Îl voi vedea pe Dumnezeu ce-atât de mult m-a iubit El îmi va spune cu glasul Lui: "Bine ai venit"
Cor
E seară spre asfinţit Sunt tot mai aproape de Casă Sunt tot mai aproape de El Când voi auzi vocea-I duioasă:
Strofă 1
Nu voi uita nicicând ce-n inimă s-a-ntipărit E mama mea, e vocea ei ce m-a iubit Când seara se lăsa în sat, şi înspre casă alergam grăbit Ea mă aştepta şi îmi spunea "Bine ai venit"
Refren
Bine ai venit acasă, fiu iubit ! Masa e întinsă şi totul am pregătit Te-am aşteptat să vii ştiind că eşti obosit Bine ai venit acasă, fiu iubit !
Strofă 2
Şi astăzi tot alerg, dar ştiu că va veni o zi Când alergarea mea pe-acest pământ se va sfârşit Îl voi vedea pe Dumnezeu ce-atât de mult m-a iubit El îmi va spune cu glasul Lui: "Bine ai venit"
Cor
E seară spre asfinţit Sunt tot mai aproape de Casă Sunt tot mai aproape de El Când voi auzi vocea-I duioasă:
1 / 1▲
1. Nu voi uita nicicând ce-n inimă s-a-ntipărit
E mama mea, e vocea ei ce m-a iubit
Când seara se lăsa în sat, şi înspre casă alergam grăbit
Ea mă aştepta şi îmi spunea "Bine ai venit"
R: Bine ai venit acasă, fiu iubit !
Masa e întinsă şi totul am pregătit
Te-am aşteptat să vii ştiind că eşti obosit
Bine ai venit acasă, fiu iubit !
2. Şi astăzi tot alerg, dar ştiu că va veni o zi
Când alergarea mea pe-acest pământ se va sfârşit
Îl voi vedea pe Dumnezeu ce-atât de mult m-a iubit
El îmi va spune cu glasul Lui: "Bine ai venit"
C: E seară spre asfinţit
Sunt tot mai aproape de Casă
Sunt tot mai aproape de El
Când voi auzi vocea-I duioasă:
Romani 2:1Aşadar, omule, oricine ai fi tu care judeci pe altul, nu te poţi dezvinovăţi, căci prin faptul că judeci pe altul, te osândeşti singur, fiindcă tu, care judeci pe altul, faci aceleaşi lucruri.