Am
Spune-mi azi daca poti sa stii, G
Cum zambesti, cum iubesti, cum traiesti? FG
Parca-s pusti! Cum poti zambi, cum poti iubi?
Si spune-mi:
Am
Ce-am facut? M-am nascut! Nu am vrut!M-a durut! GF
Nu-nteleg cum s-alerg!Incotro as putea sa merg? G
Cum sa alerg? Dar stii ceva…
C
// Nu vreau raspunsuri si nu vreau nimic,
Em
Nu prin cuvinte voi fi iubit!
Am
Daca-ai vrea, ai putea un copil sa fi, FGC
N-ar durea si-ai vedea ca ma poti iubi! //
Am
Daca vrei, stii ca poti mai mult GF
Sa zambesti, sa iubesti, sa m-accepti chiar asa cum sunt! G
Sa pot zambi, sa pot iubi!
Sau poate:
Am
Ti-e prea greu caci si eu, asa cum sunt Dumnezeu,
G
M-a implinit, m-a iubit FG
Si doar atat mi-am dorit, sa spui la fel!
Dar stii ceva…
In original ea este cantata in B bemol minor, adica puneti capodastro pe prima tasta si cantati in acordurile de mai sus.
Romani 2:1Aşadar, omule, oricine ai fi tu care judeci pe altul, nu te poţi dezvinovăţi, căci prin faptul că judeci pe altul, te osândeşti singur, fiindcă tu, care judeci pe altul, faci aceleaşi lucruri.