f# EDA
Am fost zdrobit, dar nu m-ai părăsit DA f# E
M-ai încercat, pe braţe m-ai purtat
f# EDA
Credeam mereu că-s singur când mi-e greu DA f# E
Dar m-ai păzit, mereu m-ai întărit
.
f# EDA
Îmi voi aduce aminte în clipa cea mai grea DA f# E
Că Tu eşti lângă mine, eşti BUCURIA mea
f# EDA
Îmi voi aduce aminte în clipa cea mai grea DA f# E
Că Tu eşti lângă mine, eşti BUCURIA mea
.
N-am înţeles de ce m-ai încercat
O, Doamne bun,dar tot am învăţat
S-ascult mereu, şi-n ceasul cel mai greu
Să pot striga: “EXISTĂ DUMNEZEU!”
Romani 2:1Aşadar, omule, oricine ai fi tu care judeci pe altul, nu te poţi dezvinovăţi, căci prin faptul că judeci pe altul, te osândeşti singur, fiindcă tu, care judeci pe altul, faci aceleaşi lucruri.