Am cautat in lumea larga fericirea
Crezand ca voi afla ce imi doream
S-au spulberat in drum atatea vise
Pe care adevarate le credeam.
Dar intr-o zi am stat fata in fata
Cu Acela care odata m-a creat
Am inteles ca viata fara Domnul
Nu are sens, se pierde in neant.
Refren:
Nu mai vreau sa ratacesc si din drum eu ma opresc
Inaintea Ta azi vin, Doamne ma inchin.
Vreau de acum sa iti slujesc, inima ti-o daruiesc
Tu sa locuiesti in ea ,Doamne este a Ta .
Eu de azi il voi sluji pe Domnul
Renuntand la vechea viata a mea
Tot ce-am iubit si-am strans in lume
Azi parasesc pentru iubirea Ta.
Vreau la sfarsit ca sa raman cu Tine
Chiar dac-as pierde orice altceva.
Daca Te am in viata langa mine
Voi fi-mplinit,am dragostea Ta.
Romani 2:1Aşadar, omule, oricine ai fi tu care judeci pe altul, nu te poţi dezvinovăţi, căci prin faptul că judeci pe altul, te osândeşti singur, fiindcă tu, care judeci pe altul, faci aceleaşi lucruri.