Fiu Lui Dumnezeu
Autor: George L  |  Album: fara album  |  Tematica: Diverse
Adaugata in 12/02/2008
1 / 1
Ca salcia pe malul unei ape
Eu am crescut înfiptă în pământ,
Cu gândul ca Izvorul să-m-adape
Să cresc şi înspre ceruri să-mavânt...

Când seva înspre ceruri mă-ndemna
Să cresc şi să mă-nalţ spre veşnicie
o parte atunci mereu mă îndemna
Să îmi aplec eu crengile spre glie.

Ca frunza unei sălcii mă aflam
Purtat de val prin marea spulberată,
Din ochii mei adesea adunam
Doar lacrimi pentru viaţa mea pătată.

Dar totuşi în-tro zi de sărbătoare
Trecu-ta pe acolo un drumeţ.
Cînd m-a văzut robit în încercare
El pentru mine a plătit un preţ.

Şi de-atunci mă-nalţ spre veşnicie
Căci sunt iertat de Salvatorul meu
Drumeţul m-a luat din pribegie.
Ş-am înţeles că-I Fiu Dumnezu.


Până în acest moment nu au fost adăugate comentarii.
Statistici
  • Vizualizări: 1638
  • Export PDF: 5
Opțiuni
Maleahi 3:16 Atunci, şi cei ce se tem de Domnul au vorbit adesea unul cu altul; Domnul a luat aminte la lucrul acesta şi a ascultat şi o carte de aducere aminte a fost scrisă înaintea Lui pentru cei ce se tem de Domnul şi cinstesc Numele Lui.