Am murit Câte un pic în fiecare zi, Am murit... și nu e bine Căci, am murit eu Fără să renasc, Am murit cu bune și cu rele Și am devenit insensibilă Și rece, Am murit Pentru că m-am lăsat omorâtă. Emilia Dinescu
Maleahi 3:16Atunci, şi cei ce se tem de Domnul au vorbit adesea unul cu altul; Domnul a luat aminte la lucrul acesta şi a ascultat şi o carte de aducere aminte a fost scrisă înaintea Lui pentru cei ce se tem de Domnul şi cinstesc Numele Lui.