Pentru a adăuga comentarii vă rugăm să vă autentificați.
„Când sunt slab, atunci sunt tare”
Fiindcă cât sunt tare eu,
nu mă-ajută Dumnezeu!
Când îmi văd nimicnicia,
slăbiciunea, josnicia...
și-mi recunosc nemernicia,
îmi dă Domnul vrednicia
să-mi plinesc isprăvnicia,
păstrându-mi privirea țină
la slava Lui infinită.
Frate Ioane, Dumnezeu să vă binecuvînteze!!!
DVS va faceţi timp să-mi citiţi postările şi să faceţi şi comentarii atît de abundenta cu har. Aşa cum am mai spus; că, staţi lîngă pomul vieţii şi le culegeţi. Slăvit să fie Domnul !!!
Romani 2:1Aşadar, omule, oricine ai fi tu care judeci pe altul, nu te poţi dezvinovăţi, căci prin faptul că judeci pe altul, te osândeşti singur, fiindcă tu, care judeci pe altul, faci aceleaşi lucruri.
Fiindcă cât sunt tare eu,
nu mă-ajută Dumnezeu!
Când îmi văd nimicnicia,
slăbiciunea, josnicia...
și-mi recunosc nemernicia,
îmi dă Domnul vrednicia
să-mi plinesc isprăvnicia,
păstrându-mi privirea țină
la slava Lui infinită.
DVS va faceţi timp să-mi citiţi postările şi să faceţi şi comentarii atît de abundenta cu har. Aşa cum am mai spus; că, staţi lîngă pomul vieţii şi le culegeţi. Slăvit să fie Domnul !!!