Pentru a adăuga comentarii vă rugăm să vă autentificați.
Bine zis, valorile oamenilor depind de multi factori, inclusiv cei morali, spirituali. Omul nu este masura tuturor lucrurilor atata timp cat nu stim despre ce "standard" este vorba. Standardele, masura tuturor lucrurilor o determina Dumnezeu cel ce a creat cerurile si pamantul. Noi oamenii suntem doar locuitori temporari ai acestei lumi, cu chirie. Felicitari pentru interesanta idee.
Romani 2:1Aşadar, omule, oricine ai fi tu care judeci pe altul, nu te poţi dezvinovăţi, căci prin faptul că judeci pe altul, te osândeşti singur, fiindcă tu, care judeci pe altul, faci aceleaşi lucruri.