Pentru a veni înaintea lui Dumnezeu, nu este nevoie de îngeri sau de sfinți, nici de participarea fecioarei Maria, avem nevoie numai de Domnul Isus care va mijloci la Tatăl pentru noi.
Maleahi 3:16Atunci, şi cei ce se tem de Domnul au vorbit adesea unul cu altul; Domnul a luat aminte la lucrul acesta şi a ascultat şi o carte de aducere aminte a fost scrisă înaintea Lui pentru cei ce se tem de Domnul şi cinstesc Numele Lui.