In timpul cel din urma ne gandim la Dumneweu ca la o "parasuta de rezerva"!Doar la nevoie apelam la El!Daca nu avem nevoie de "parasuta de rezerva" nu ne gandim la El nicio secunda din viata noastra!
Maleahi 3:16Atunci, şi cei ce se tem de Domnul au vorbit adesea unul cu altul; Domnul a luat aminte la lucrul acesta şi a ascultat şi o carte de aducere aminte a fost scrisă înaintea Lui pentru cei ce se tem de Domnul şi cinstesc Numele Lui.