Chiar de singur aş fi fără vreun dor să-mi umple inima Far' calde mâini a-mbrăţişa. Chiar de-aş uită orice vis, necunoscând emoţii ce ar fi Al stelelor mister dacă l-aş ştii, chiar de lumea ar fi a mea Cărarea mi-aş urmă.
Refren
Dar mâine n-ar fi pentru mine fără speranţă de la Tine ! Nu pot să trăiesc nici o zi! Doamne, nu-s zori, nici înserare, fără a Ta îmbrăţişare ! Fără Tine în inimă nu pot să trăiesc nici o zi !
Strofă 2
Chiar în zări rătăcind, a lumii mari minuni de aş privi De Tine doar mi-ar aminti... Şi de-aş avea tot pământul, cu bogăţii dincolo de-orice gând, Dorinţa-mi împlini să pot oricând, Lumea-ntreagă de-ar fi a mea, Dar de n-ai fi Tu în ea...
Bridge
Ooo, Isus, trăiesc căci Tu trăieşti ! Tu eşti suflarea mea! Ooo,Isus,ce am tu-mi dăruieşti! Tu eşti viaţa mea!
Strofă 1
Chiar de singur aş fi fără vreun dor să-mi umple inima Far' calde mâini a-mbrăţişa. Chiar de-aş uită orice vis, necunoscând emoţii ce ar fi Al stelelor mister dacă l-aş ştii, chiar de lumea ar fi a mea Cărarea mi-aş urmă.
Refren
Dar mâine n-ar fi pentru mine fără speranţă de la Tine ! Nu pot să trăiesc nici o zi! Doamne, nu-s zori, nici înserare, fără a Ta îmbrăţişare ! Fără Tine în inimă nu pot să trăiesc nici o zi !
Strofă 2
Chiar în zări rătăcind, a lumii mari minuni de aş privi De Tine doar mi-ar aminti... Şi de-aş avea tot pământul, cu bogăţii dincolo de-orice gând, Dorinţa-mi împlini să pot oricând, Lumea-ntreagă de-ar fi a mea, Dar de n-ai fi Tu în ea...
Bridge
Ooo, Isus, trăiesc căci Tu trăieşti ! Tu eşti suflarea mea! Ooo,Isus,ce am tu-mi dăruieşti! Tu eşti viaţa mea!
1 / 1▲
1. Chiar de singur aş fi fără vreun dor să-mi umple inima
Far' calde mâini a-mbrăţişa.
Chiar de-aş uită orice vis, necunoscând emoţii ce ar fi
Al stelelor mister dacă l-aş ştii, chiar de lumea ar fi a mea
Cărarea mi-aş urmă.
R: Dar mâine n-ar fi pentru mine fără speranţă de la Tine !
Nu pot să trăiesc nici o zi!
Doamne, nu-s zori, nici înserare, fără a Ta îmbrăţişare !
Fără Tine în inimă nu pot să trăiesc nici o zi !
2. Chiar în zări rătăcind, a lumii mari minuni de aş privi
De Tine doar mi-ar aminti...
Şi de-aş avea tot pământul, cu bogăţii dincolo de-orice gând,
Dorinţa-mi împlini să pot oricând,
Lumea-ntreagă de-ar fi a mea,
Dar de n-ai fi Tu în ea...
B: Ooo, Isus, trăiesc căci Tu trăieşti !
Tu eşti suflarea mea!
Ooo,Isus,ce am tu-mi dăruieşti!
Tu eşti viaţa mea!
Romani 2:1Aşadar, omule, oricine ai fi tu care judeci pe altul, nu te poţi dezvinovăţi, căci prin faptul că judeci pe altul, te osândeşti singur, fiindcă tu, care judeci pe altul, faci aceleaşi lucruri.