Gândurile-ți vin, nu le poți opri Singur stai să te-nțelegi și ai vrea să știi Dacă cineva te poate ajuta, Să înțeleagă deprimarea ce e-n mintea ta. Parcă stai retras într-o lume-a ta, Crezi că nimeni nu-nțelege nebunia ta, Gândul tău e-atins, de întuneric prins, Sufletul încet se pierde, parcă e învins.
Bridge
Mergi și tot ce poți să crezi, Crezi că te-ai pierdut, parcă tot mai mult. Vrei, vrei să poți striga, S-audă cineva, vrei să fii-nțeles.
Refren
/: Da, dacă te-ai opri n-ai mai suferi, Dacă vrei să vezi trebuie doar să crezi, Că viața are rost, că singur nu ai fost, Ești păzit mereu când stai cu Dumnezeu! :/
Bridge 1
Crezi! Și-ai să poți vedea! Și când viața-i grea n-ai să te mai temi. Nu, nu te mai lăsa atras în lumea ta Până-ai să te pierzi.
Strofă 1
Gândurile-ți vin, nu le poți opri Singur stai să te-nțelegi și ai vrea să știi Dacă cineva te poate ajuta, Să înțeleagă deprimarea ce e-n mintea ta. Parcă stai retras într-o lume-a ta, Crezi că nimeni nu-nțelege nebunia ta, Gândul tău e-atins, de întuneric prins, Sufletul încet se pierde, parcă e învins.
Bridge
Mergi și tot ce poți să crezi, Crezi că te-ai pierdut, parcă tot mai mult. Vrei, vrei să poți striga, S-audă cineva, vrei să fii-nțeles.
Refren
/: Da, dacă te-ai opri n-ai mai suferi, Dacă vrei să vezi trebuie doar să crezi, Că viața are rost, că singur nu ai fost, Ești păzit mereu când stai cu Dumnezeu! :/
Bridge 1
Crezi! Și-ai să poți vedea! Și când viața-i grea n-ai să te mai temi. Nu, nu te mai lăsa atras în lumea ta Până-ai să te pierzi.
1 / 1▲
1. Gândurile-ți vin, nu le poți opri
Singur stai să te-nțelegi și ai vrea să știi
Dacă cineva te poate ajuta,
Să înțeleagă deprimarea ce e-n mintea ta.
Parcă stai retras într-o lume-a ta,
Crezi că nimeni nu-nțelege nebunia ta,
Gândul tău e-atins, de întuneric prins,
Sufletul încet se pierde, parcă e învins.
B: Mergi și tot ce poți să crezi,
Crezi că te-ai pierdut, parcă tot mai mult.
Vrei, vrei să poți striga,
S-audă cineva, vrei să fii-nțeles.
R: /: Da, dacă te-ai opri n-ai mai suferi,
Dacă vrei să vezi trebuie doar să crezi,
Că viața are rost, că singur nu ai fost,
Ești păzit mereu când stai cu Dumnezeu! :/
B1: Crezi! Și-ai să poți vedea!
Și când viața-i grea n-ai să te mai temi.
Nu, nu te mai lăsa atras în lumea ta
Până-ai să te pierzi.
Romani 2:1Aşadar, omule, oricine ai fi tu care judeci pe altul, nu te poţi dezvinovăţi, căci prin faptul că judeci pe altul, te osândeşti singur, fiindcă tu, care judeci pe altul, faci aceleaşi lucruri.