e
Stau în mijlocul adunării C
Şi privesc în jurul meu
a
Văd pereţii cum se creapă B7
Firea-şi caută drum din greu
e
Dintr-o parte-a adunării C
Pietrele-ncep a cădea
a
Şi spărtura-i tot mai mare B7
Nimeni nu aleargă-n ea
e
Caut în biblie ca bezmetic C
Să văd ce se va-ntâmpla
a
Dau cu ochii de versetul B7
Ce de veacuri se striga...
e CD e
Caut un om ca să steie în spărtură
e CD e
Caut un om ce trăieşte ca-n Scriptură C e
Caut un om de legătură B7 e
Între cer şi-ntre pământ C e
Un străjer cu sabia-n mână B7
Ce-i umplut cu Duhul Sfânt
e
Caut un om...
Văd altarul cum se mişcă
Firea dă în el mereu
Văd bătrânii cum se roagă
Unde este Dumnezeu?
Văd biserica-n asediu
Înconjurată de păcat
Din lăuntrul ei se-aude
Acelaşi strigăt ne-ncetat
Tu ce eşti în fruntea oştii
Când se strigă de război
De ce stai priveşti în juru-ţi
Dumnezeu este cu noi
Ridică mâna cu credinţă
Ţine sus Cuvântul Sfânt
Dacă nu chiar Domnul nostru
Te va-ntoarce în pământ.
Romani 2:1Aşadar, omule, oricine ai fi tu care judeci pe altul, nu te poţi dezvinovăţi, căci prin faptul că judeci pe altul, te osândeşti singur, fiindcă tu, care judeci pe altul, faci aceleaşi lucruri.