CAm
1. O scumpă zi, o scumpă zi DmGC
Cănd pe Isus l-am primit CAm
Inima mea i-am dat-o Lui DmGC
Cu totul sunt al Domnului
C / Am
R: /:Sunt al Lui :/ DmGC
Nu al meu ci al Domnului C
Prin sângele sfânt răscumpărat C
De tot păcatul sunt spălat C / Am
/: Sunt al Lui :/ DmGC
Nu al meu ci al Domnului
2. O scumpă zi, o ceas frumos
Când am aflat eu pe Hristos
Prin al Său har sunt renăscut
Şi acum ştiu că nu-s pierdut
Maleahi 3:16Atunci, şi cei ce se tem de Domnul au vorbit adesea unul cu altul; Domnul a luat aminte la lucrul acesta şi a ascultat şi o carte de aducere aminte a fost scrisă înaintea Lui pentru cei ce se tem de Domnul şi cinstesc Numele Lui.