<song>
              <title>Cântaţi, lăudaţi</title>
              <author>Speranţa</author>
              <copyright></copyright>
              <presentation>V1 C V2 C V3 C V4 C V5 C V6 C</presentation>
              <hymn_number></hymn_number>
              <tempo></tempo>
              <timesig></timesig>
              <ccli></ccli>
              <theme></theme>
              <alttheme></alttheme>
              <user1></user1>
              <user2></user2>
              <user3></user3>
              <key></key>
              <aka></aka>
              <key_line></key_line>
              <lyrics>
[V1]
 În curând, frați şi surori
 Cu toți ne vom despărți.
 Nu se știe anul, clipa,
 Când ne vom mai întâlni  

[C]
 /: Cântaţi, lăudaţi, slăviţi pe Dumnezeu,
 Toată viața cât trăiți!
 Acolo Sus în Raiul Său
 Să fim cu toți nedespărţiţi ! :/  

[V2]
 Doar aici avem necazuri
 Şi-ncearcă să te lovească
 Vino tu degrab’ la Isus!
 El te scăpa şi-ţi da viața!  

[V3]
 Poate-odată-ngrijorarea
 Te va prinde-n mreaja sa.
 Uită-te țintă la Isus
 Şi de El nu te lăsa!  

[V4]
 N-aveți frică-n astă viață !
 Nu-L uitați pe Dumnezeu !
 Pe genunchi în rugăciune
 Întăriţi-vă mereu !  

[V5]
 Haideți frați să ne unim,
 Pe Isus ca să-L slăvim,
 Căci va veni ziua aceea
 Când să ieșim cu candela !  

[V6]
 Împreună am trăit
 Bucurii prin Duhul Sfânt.
 Sa ne-ajute Dumnezeu
 Să fim toți în Cerul Său!  

</lyrics>
             </song>