<song>
              <title>Stau de mult și mă gândesc</title>
              <author>Bulzan Marian Gigel</author>
              <copyright></copyright>
              <presentation>V1 V2 V3 V4 V5 V6 V6</presentation>
              <hymn_number></hymn_number>
              <tempo></tempo>
              <timesig></timesig>
              <ccli></ccli>
              <theme></theme>
              <alttheme></alttheme>
              <user1></user1>
              <user2></user2>
              <user3></user3>
              <key></key>
              <aka></aka>
              <key_line></key_line>
              <lyrics>
[V1]
 Stau de mult și mă gândesc,
 Aș vrea să mă pocăiesc
 Lumea asta mă desparte
 /: Lumea plină de păcate!  :/  

[V2]
 Aș vrea să mă pocăiesc
 Dar nu pot că sunt firesc
 Mie îmi place lumea
 /: Doamne scapă-mă din ea! /:  

[V3]
 Aș veni la adunare,
 Numai când e sărbătoare
 Și în restul zilelor
 /: Eu sunt robul poftelor/:  

[V4]
 Ăsta sunt și n-am ce face
 Mie lumea asta-mi place
 Doamne din inima mea
 /: Scoate pofta și lumea!  :/  

[V5]
 Fă-mi Isus eliberare
 Și vindecă a mea stare
 Dă-mi Isus mântuirea
 /: Ca să cunosc pacea Ta/:  

[V6]
 Iartă a mele păcate
 Ia-mi poverile din spate
 Scapă-mă de tot ce-i rău
 /: Și să fiu pe brațul tău :/  

[V6]
 De astăzi și înainte
 Fii cu mine Doamne Sfinte
 Ajută-mă Dumnezeu
 /: Să mă pocăiesc mereu :/
 Dă-mi lumină din Cuvânt
 /: Și puteri prin Duhul Sfânt!  :/  

</lyrics>
             </song>