<song>
              <title>Într-o iesle în Betleem</title>
              <author>Gacea Gina Georgiana</author>
              <copyright></copyright>
              <presentation>V1 C V2 C V3 C</presentation>
              <hymn_number></hymn_number>
              <tempo></tempo>
              <timesig></timesig>
              <ccli></ccli>
              <theme></theme>
              <alttheme></alttheme>
              <user1></user1>
              <user2></user2>
              <user3></user3>
              <key></key>
              <aka></aka>
              <key_line></key_line>
              <lyrics>
[V1]
 S-a născut în Betleem
 Pruncul Sfânt Emanuel
 O ce zi de bucurie
 Îi aducem azi mărire  

[C]
 Și cu îngerii în cor
 Îl lăudăm pe Creator
 Vestea bună au adus
 Astăzi S-a născut Isus  

[V2]
 Într-un grajd in Betleem
 S-a născut Emanuel
 Loc în casă n-a găsit
 Căci nimeni nu L-a primit  

[C]
 Era frig și beznă afară
 Doar o stea mai strălucea
 Era steaua ce-arătară
 Drumul către Mesia  

[V3]
 Aur, smirnă și tămâie
 Magii-n dar I-au adus
 Și slăvind cu bucurie
 Pe micuțul prunc Isus  

[C]
 Bine-ai venit, bine-ai venit
 Isus Cristos cel profețit
 Slavă, cinste și onoare
 Astăzi este sărbătoare
 S-a născut un Împărat
 Regele Emanuel
 S-a născut, nu în palat
 Într-o iesle în Betleem!  

</lyrics>
             </song>