<song>
              <title>De ce nu vii de ce nu-ntorci</title>
              <author>Nicolae Moldoveanu</author>
              <copyright></copyright>
              <presentation>V1 C V2 C V3 C V4 C</presentation>
              <hymn_number></hymn_number>
              <tempo></tempo>
              <timesig></timesig>
              <ccli></ccli>
              <theme></theme>
              <alttheme></alttheme>
              <user1></user1>
              <user2></user2>
              <user3></user3>
              <key></key>
              <aka></aka>
              <key_line></key_line>
              <lyrics>
[V1]
 De ce nu vii, de ce nu-ntorci
 când dragostea te-mbie,
 de ce n-asculţi, de ce voieşti
 să pieri pe veșnicie?  

[C]
 Isus, te cheamă ca să-ţi ia
 povara fărdelegii grea;
 prin jertfa Sa El ţi-a deschis
 al fericirii paradis.  

[V2]
 De ce-ţi respingi iertarea ta
 şi singura salvare?
 Căci nu-ţi rămâne-apoi decât
 o veşnică pierzare...  

[V3]
 De ce priveşti ne-ncrezător
 pe Cel ce cu iubire,
 te cheamă și te-ndeamnă-acum
 să-ţi deie mântuire?  

[V4]
 O, vino, vino, n-amâna
 întoarcerea acasă.
 Isus te-așteaptă ca să-ți dea
 un loc cu El la masă.  

</lyrics>
             </song>