<song>
              <title>Destul, destul ai suferit</title>
              <author>Nicolae Moldoveanu</author>
              <copyright></copyright>
              <presentation>V1 C1 V2 C2 T</presentation>
              <hymn_number></hymn_number>
              <tempo></tempo>
              <timesig></timesig>
              <ccli></ccli>
              <theme></theme>
              <alttheme></alttheme>
              <user1></user1>
              <user2></user2>
              <user3></user3>
              <key></key>
              <aka></aka>
              <key_line></key_line>
              <lyrics>
[V1]
 Destul, destul ai suferit,
 pe urma celui rău,
 sosit-a timpul potrivit
 să vii la Dumnezeu.  

[C1]
 Prea multă vreme ai trăit
 în pofte și-n păcat,
 ce viaţă tristă ai avut
 de Domnul depărtat.  

[V2]
 În întuneric trist și greu
 ai fost înlănţuit.
 Viaţa ta a fost un chin
 în patimi adâncit.  

[C2]
 Ai suferit atât de mult
 și nimeni nu ţi-a spus,
 de dorul mântuirii scump,
 de Jertfa lui ISUS.  

[T]
 /:O, vino astăzi nu mai sta
 în slujba celui rău,
 prin Jertfa Domnului Isus
 să vii la Dumnezeu.  :/  

</lyrics>
             </song>