<song>
              <title>Stai în lumina Lui! (Keep On the Sunny Side)</title>
              <author>Ada J. Blenkhorn - Traducere RO</author>
              <copyright></copyright>
              <presentation>V1 C V2 C V3 C</presentation>
              <hymn_number></hymn_number>
              <tempo></tempo>
              <timesig></timesig>
              <ccli></ccli>
              <theme></theme>
              <alttheme></alttheme>
              <user1></user1>
              <user2></user2>
              <user3></user3>
              <key></key>
              <aka></aka>
              <key_line></key_line>
              <lyrics>
[V1]
 Uneori, nori apar deasupra mea
 Alteori, cer senin se v-arăta;
 Neguri vin pe-a mea cale şi piedici vor fi
 Dar ştiu, zi cu soare va veni!  

[C]
 Stai în lumina Lui, mereu de partea Domnului,
 Stai lângă Domnul Dumnezeu!
 Zi de zi te v-ajuta, calea ţi-o va arăta
 Când vei sta lângă Domnul tău, mereu!  

[V2]
 Când furtuni se abat în vreme rea
 Greutăţi vin atunci pe calea ta;
 Dar curând, al lor vuiet se va potoli
 Şi-o rază de soare-ţi va zâmbi!  

[V3]
 Al tău cânt să-ţi inunde fiinţa ta
 Chiar de-i greu sau uşor pe calea ta;
 Cu Isus te-nsoţeşte şi-n El să te-ncrezi
 El, grija ţi-o poartă, ai să vezi!  

</lyrics>
             </song>