De același autor
Din același album
Versetul zilei
Omul bun scoate lucruri bune din vistieria bună a inimii lui, iar omul rău scoate lucruri rele din vistieria rea a inimii lui; căci din prisosul inimii vorbeşte gura.
Luca 6:45
Pune-l pe pagina ta
Eliberează-l Tu...
Autor: Ficard Florica  |  Album: O cântare nouă  |  Tematica: Diverse
Resursa adaugata de floridinmaracineni in 02/02/2012
    12345678910 10/10 X
Media 10 din 6 voturi
Dumnezeul meu cel veşnic, care cu ulei m-ai uns,
Strig într-una după Tine, aşteptând un clar răspuns.
De ce Doamne, Tu îngădui zi de zi tot în necaz
Lacrimi grele ca să curgă pe-al meu întristat obraz?

Căci nu cel străin de casă într-una mă tot huleşte
Ci acel care-a jurat: "pân' la moarte mă iubeşte"
De când Te-am cunoscut doar de rău el mă vorbeşte
Zilnic mă obrăzniceşte, ştiu că nu-n mine loveşte...

Tu-mi eşti Doamne, stâncă tare, adăpost şi alinare,
Adu şi în casa mea dragoste, credinţă, soare,
Scapă şi pe-al meu bărbat din neagra închisoare
Eliberează-l Tu, o Doamne, din a vrăjmaşului strânsoare!

Amin
Comentarii
Adauga comentariu
Raporteaza o problema
Domnul este Ajutorul nostru care nu lipseste niciodata in nevoi! El sa mangaie inimile indurerate, sa transforme vieti, minti si inimi, sa ne rugam si sa nu ne pierdem nadejdea!El poate totul, pe pamant sunt necazuri, dar Domnul e Stanca, Adapostul si Alinarea noastra!Domnul sa puna dragoste in toate familiile, dragostea Sa care nu va pieri niciodata!
Adaugat in 02/02/2012 de Simo_7
foarte frumoasă poezie, se simte durerea sufletului şi sunt sigură că toţi am trecut s-au încă mai trecem prin greutăţi de acest fel. Dar nimeni nu-i mai tare ca Domnul nostru în care noi ne încredem şi El are grijă de toţi copiii Săi şi îşi va întinde mâna asupra celor care au nevoie de ajutor.
Fii binecuvântată. har şi îndurare.
Adaugat in 02/02/2012 de 1954adina.9mai
tu sti caci Domnul te iubesteeeeee si acesta i cel mai important lucru. Adu ti aminte de jumatatea sanatoasa a trupului familial si de promisiunile pe care Dumnezeu ti le a facut ;cu nici un chip n am sa te las ;.In rest numai bucurii sfinte si binecuvintari ceresti.
Adaugat in 02/02/2012 de sanda_tulics
sant convinsa ca poezia aceasta o citesc si o vad cei de aici,dara asa cum se resimte durerea din versuri,sant ferm convinsa ca Domnul a luat aminte la ele si la rugaciunile inaltate...Nu te lasa descurajata,sora...Domnul,la vremea hotarata de EL ,il va aduce la picioarele LUI si va ramane acolo pentru tot restul vietii...au fost surori care au staruit inaintea Domnului,dar numai la vremea hotarata de EL,a adus vreme de soare in casa...este o vreme de lupta si incercare pentru tine,cand prin ceea ce treci,Dumnezeu isi face lucrarea de curatirea si atunci cand un vas este in pe focul curatirii,EL DOMNUL,chiar daca tace si nu zice nimic,chiar daca nu intervine cand am dori noi,dar in schimb,EL este cu ochiul vegheator asupra noastra,si atunci cand considera ca am fost curatiti de zgura,ne scoate din foc! ATUNCI,probabil,acea "scoatere" din foc,poate fii INTOARCEREA celui care a jurat ca te iubeste pana la moarte...Domnul nu te va lasa.Dar RABDAREA trebuie sa isi faca desavarsit lucrarea!
Domnul sa te binecuvinteze pe deplin si sa aduca Soarele mult asteptat in casa d-stra!!!
Adaugat in 02/02/2012 de floridemai
Amin, Domnul sa ne indeplineasca aceasta arzatoare dorinta ,dar sa ne dea nadejde si rabdare pana la implinirea ei!
Adaugat in 03/02/2012 de brandusa
Amin! Domnul să lucreze și să aducă izbăvire pt. orice suflet înrobit!!!
Adaugat in 04/02/2012 de Ioanhapca
Statistici
  • Vizualizări: 207
  • Favorită: 1
  • Comentarii: 6
  • Diacritice 1
  • floridinmaracineni  cu diacritice

    Diacritice 1 0
Opțiuni